22 Σεπτεμβρίου 2024 21:24
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΈχασε έδαφος στην Τουλούζη η Ρεν

Έχασε έδαφος στην Τουλούζη η Ρεν

Η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό ηττήθηκε με 3:1 από την Τουλούζ στο “Stadium municipal” και έμεινε αρκετά πίσω στη μάχη για μία από τις πρώτες τέσσερις θέσεις της βαθμολογίας της Ligue 1.

Ένα κυριαρχικό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στους γηπεδούχους. Ο Ρατάο άνοιξε το σκορ στο 26′, μετά από μία φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή. Μόλις ένα λεπτό αργότερα, ο Αμπουκλάλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 37′, οι παίκτες του Φιλίπ Μοντανιέ έκαναν το 3:0 χάρη σε ωραίο τελείωμα του Νταλίνγκα. Το μόνο που κατάφερε η Ρεν ήταν να μειώσει με ένα αυτογκόλ του Ρουάλ στο 55′.

Η Τουλούζ πλέον βρίσκεται στην 10η θέση με 32 βαθμούς, όντας στο +14 από το 17ο Στρασβούργο και το -6 από την 7η Λιλ. Ταυτόχρονα, η Ρεν έμεινε στους 40 πόντους και πλέον βρίσκεται έξι μακριά από την 4η Λανς.//