24 Σεπτεμβρίου 2024 01:18
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΣκόνταψε στη Χετάφε η Ράγιο

Σκόνταψε στη Χετάφε η Ράγιο

Σε μια αναμέτρηση που τα… είχε όλα, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1:1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της La Liga.

Σε ένα τρελό παιχνίδι, Χετάφε και Ράγιο Βαγιεκάνο αναδείχθηκαν ισόπαλες, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της La Liga. Και τι δεν έγινε σ’ αυτή την αναμέτρηση; Η προτελευταία έμεινε στο 1:1 με την 6η Ράγιο, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται σε δύσκολη θέση από νωρίς.

Με το αυτογκόλ του Αραμπαρί, έμεινε πίσω στο σκορ από το 38ο λεπτό, έχασε πέναλτι στο 50′ με τον Μαγιοράλ, ενώ έξι λεπτά αργότερο ο Αλένα αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και πήρε τον δρόμο προς τα αποδυτήρια αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Στα τελευταία λεπτά όμως έδειξε… χαρακτήρα, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα έφερε το ματς στα ίσα στο 78ο λεπτό με τον Ουνάλ, ενώ μεγάλος πρωταγωνιστής και ο κίπερ Σόρια, που απέκρουσε πέναλτι στο 87 διατηρώντας το 1:1.//