23 Σεπτεμβρίου 2024 13:28
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΔίκαιη μοιρασιά στο “Βαγιέκας”

Δίκαιη μοιρασιά στο “Βαγιέκας”

Ράγιο Βαγιεκάνο και Σεβίλλη αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1:1, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της La Liga, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό “εισιτήριο” και την ομάδα του Χόρχε Σαμπαόλι να ξεφεύγει με πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι την αντίπαλη εστία, στο 3′, με τον Καμέγιο να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Μπόνο να αποκρούει. Το πρώτο μέρος είχε χαμηλό ρυθμό και η μοναδική φάση μετουσιώθηκε σε γκολ από τη Σεβίλλη. Στο 29ο λεπτό ο Σούσο πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και εξαπέλυσε έναν… κεραυνό, ο οποίος κατέληξε στα δίχτυα. Στο 65′, ο Παλαθόν εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Λεζέν σκόραρε με κοντινή κεφαλιά, ισοφαρίζοντας για τη Βαγιεκάνο. Στο 89ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα με τον Εν Νεσίρι, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε από το VAR ως οφσάιντ.//