29 Σεπτεμβρίου 2024 01:26
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΗ Μονπελιέ… ταπείνωσε τη Μονακό

Η Μονπελιέ… ταπείνωσε τη Μονακό

Η ομάδα του Μιτσέλ Ντερ Ζακάριαν επικράτησε με το εκκωφαντικό 4:0 του συνόλου του Φιλίπ Κλεμάν στο “Σταντ Λουί ΙΙ”, για αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η Μονπελιέ ήταν… ασταμάτητη στο πριγκιπάτο και παρότι έβαλε μόνο ένα γκολ με τον Νορντέν στο πρώτο ημίχρονο (28′), τελικά… ξέσπασε στο δεύτερο. Στο 65′ ο Μουασά έκανε το 2:0 και επτά λεπτά αργότερα ο Νορντέν ουσιαστικά… κλείδωσε τη νίκη, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Ο Μαβιντιντί διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 80′, μετά από δημιουργία τους δις σκόρερ. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στη 12η θέση με 43 βαθμούς, την ώρα που η Μονακό έμεινε 4η με 61 πόντους, όντας σταθερά στο -5 από την πρώτη τριάδα.