2 Οκτωβρίου 2024 02:37
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΠλάθα: «Μας βγήκε η κούραση, κερδίσαμε με την άμυνα μας» (video)

Πλάθα: «Μας βγήκε η κούραση, κερδίσαμε με την άμυνα μας» (video)

Ο Ισπανός τεχνικός στάθηκε στο φορτίο που είχαν οι παίκτες του παίζοντας το τρίτο παιχνίδι σε έξι μέρες και στην άμυνα που έπαιξαν στο δεύτερο μέρος για να ανατρέψουν το -17 και να επικρατήσουν με 90-70 επί του ΠΑΟΚ για την 8η αγωνιστική της Basket League.

Συγκεκριμένα, ο κόουτς της “‘Ενωσης” δήλωσε τα εξής στην κάμερα της ΕΡΤ με τη λήξη του παιχνιδιού:

«Στο πρώτο δεκάλεπτο μας βγήκε η κούραση από τα τρία ματς στις τελευταίες έξι ημέρες. Ήταν δύσκολο για εμάς με τα συνεχόμενα δύσκολα παιχνίδια. Στο δεύτερο μέρος όμως καταλάβαμε ότι πρέπει να προσπαθήσουμε περισσότερο στην άμυνα, το κάναμε και κερδίσαμε»

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Χ. Πλάθα: «Παίξαμε καλύτερη άμυνα στο 2ο ημίχρονο και αυτό άλλαξε την κατάσταση του παιχνιδιού»”,”description”:”Οι δηλώσεις του προπονητή της ΑΕΚ μετά τη νίκη της ομάδας του επί του ΠΑΟΚ. “,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8xMS8yNS8yMC8yM18yM182NTYyNTdiYmFkYzVhLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT55S”,”uploadDate”:”2023-11-25T20:24:43.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=yddsw24mjiz0dbso&playlistId=v-cx866unnc44p”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/logo_v@2x.png”,”width”:136,”height”:146}}}