28 Σεπτεμβρίου 2024 17:31
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΆλμα παραμονής από την Έμπολι

Άλμα παραμονής από την Έμπολι

Σε… θρίλερ εξελίχτηκε το τέλος της αναμέτρησης της Έμπολι με την Τορίνο στο “Κάρλο Καστελάνι” που βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 3-2, για την 31η αγωνιστική της Serie A.

O Εμπαγιέ Νιανγκ πέτυχε το «χρυσό» γκολ της Έμπολι στο 90’+4′, δίνοντάς της… βαθμολογική ανάσα. Κι ενώ στο 90’+1′ ο Κολομβιανός επιθετικός της Τορίνο, Ντουβάν Σαπάτα, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο ματς είχε ισοφαρίσει σε 2-2. Όμως Σαπάτα και Τορίνο δεν θα προλάβαιναν να χαρούν…

Η Έμπολι είχε προηγηθεί νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό, με γκολ του Νικολό Καμπιάτζι. Ο Σαπάτα ισοφάρισε στο 39ο λεπτό, αλλά στο 74′ ο Ματέο Καντσελιέρι έβαλε μπροστά στο σκορ ξανά τους γηπεδούχους. Κι ενώ όλα έδειχναν πως θ’ αποχωρήσει χωρίς βαθμολογική συγκομιδή η Τορίνο, ο Σαπάτα ισοφάρισε, όμως ο στο 90’+4′ ο Νιανγκ έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.