22 Σεπτεμβρίου 2024 21:26
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΦιλική νίκη της Μίλαν επί της Ρεάλ στις ΗΠΑ

Φιλική νίκη της Μίλαν επί της Ρεάλ στις ΗΠΑ

Ήταν ένας αγώνας προετοιμασίας χωρίς αρκετούς από τους βασικούς για τη Μίλαν, όπως ο Μάικ Μενιάν και ο Τεό Ερναντές, αλλά και για τη Ρεάλ, όπως οι Κιλιάν Εμπαπέ, Τζουντ Μπέλιγχαμ και Βινίσιους.

Ο Κάρλο Αντσελότι χρησιμοποίησε τους Λούκα Μόντριτς, Αντόνιο Ρούντιγκερ, Άρντα Γκιουλέρ και Έντρικ, ο οποίος πραγματοποίησε την πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα της ισπανικής ομάδας.

Ωστόσο, ο νεαρός Βραζιλιάνος δεν κατάφερε να διακριθεί, καθώς είχε μόλις 13 επαφές με την μπάλα και καμία τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα ν’ αντικατασταθεί στο ημίχρονο.

Η ιταλική ομάδα πήρε την νίκη με 1-0, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Τσουκουέζε στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης.//Ν.