3 Οκτωβρίου 2024 08:22
ESPA
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΌλα στο “μηδέν”

Όλα στο “μηδέν”

Λοριάν και Λανς αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς σκορ 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι χωρίς όμως να καταφέρουν να μετουσιώσουν σε κάποιο τέρμα την υπεροχή τους. Στο 26′ ήρθε η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα και άνηκε στη Λανς, με το σουτ του Φουλγκίνι μέσα από την περιοχή να μπλοκάρει εντυπωσιακά ο πορτιέρε των φιλοξενούμενων.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πάλι οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που φαινόταν να πατάνε καλύτερα στο ματς. Στο 47ο λεπτό ο Σοτόκα έκανε το σουτ αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα της Λοριάν. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα στο 66ο λεπτό με τον Κρούπι αλλά ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ. Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα.